המנעול והשפעתו על הבטיחות

By | 3 במאי 2017

כל אחד מאתנו אוהב את הביטחון האישי שלו. ללא אמצעי נעילה שונים וללא מנעולן מקצועי שיתקין אותם בצורה איכותית ואחראית, נוכל למצוא את עצמנו בלתי מוגנים מפני פגיעה ברכוש ואף בחיי אדם. אמצעי נעילה שונים פותחו על ידי האדם ברגע שהוא הבין עד כמה מסוכנת יכולה להיות החשיפה שלו לגורמים שונים. בין אם היה מדובר בגורמים עוינים ובין אם היה מדובר בתושבים הגרים בסמיכות אליו, הרי שתמיד היה סיכון לפריצה, גניבה, וכד'. בעבר מנעולן היה בסך הכול בעל מקצוע העוסק במתכת שיכול ליצור ולהתקין אמצעי נעילה ובטיחות פרימיטיביים, אך כיום מנעולן הוא בעל מקצוע בעל ידע טכנולוגי מפותח.

הניסיון להכשיל את הגנבים

נראה כי לאורך כל ההיסטוריה נערך מין משחק של חתול ועכבר בין מפתחי אמצעי הנעילה השונים לבין גנבים מומחים. כך קרה שמהרגע הראשון שבו מנעולן כלשהו התקין מנעול עבור מבנה מסוים, הגיע גם הגנב שניסה להתגבר על המכשול החדש בכדי לזכות בצורה לא חוקית בשלל שבתוך המבנה. כיום, ניתן לראות כיצד מנעולן מקצועי חייב להתעדכן כל הזמן בכדי להכיר פיתוחים וחידושים שיוזמים היצרנים השונים. החידושים הם עניין קריטי בכדי להתמודד עם יכולתם ורצונם של גנבים לפרוץ גם מנעולים מתוחכמים. מנעולן יכול למצוא את עצמו מול אמצעי נעילה חדישים כל הזמן, ולכן עליו להתכונן לכך כראוי.

הרצון למקסם את רמת הבטיחות

אצל כולנו גובר הרצון לנסות ולהכשיל כמה שיותר את הגנבים, לכן אנו רוכשים כמעט כל שכלול שיוצא אל השוק למשל קודן לדלת כניסה. מנעולן מקצועי שהתעדכן והשתלם לגבי החידושים האחרונים בענף, מגיע ומבצע התקנה מדויקת ויעילה בכדי להעלות את רמת הביטחון שלנו עוד יותר. כיום זה כבר לא מפתיע אף אחד כשרואים מנעולן שמגיע להתקין קודניות מתוחכמות או דלתות עם נעילה אלקטרונית משוכללת למשל. גם בתוך הבית יש לא מעט עבודה עבור מנעולן מקצועי שמגיע להתקין כספת מסוג מסוים, או פריצת מנעול סורר של כספת ישנה שנתקעה לה פתאום. רבים רוכשים כיום אמצעי נעילה נוספים ומשוכללים יותר, בכדי להתמודד עם מקרי הפשע הרבים שבמדינה.